finanční poradce: Ing. Josef Styblík, +420 605 374 844, Váš rádce v oblasti financí

Pojištění smrti si každý desátý klient sjednává na zkrácenou dobu

Výhodou pojištění rizik s individuálním koncem neboli na zkrácenou dobu je vysoké pojistné krytí za atraktivní cenu. Využívají ho často mladí živitelé rodin, kteří chtějí dosáhnout nadstandardní ochrany po dobu dospívání svých dětí. Další skupinou zájemců jsou lidé čerpající hypotéku či spotřebitelský úvěr. Možnost sjednat individuální konce pojistných rizik Pojišťovna České spořitelny nabízí od začátku roku v rámci FLEXI životního pojištění. Konkrétně v případě pojištění smrti, velmi vážných onemocnění a plné invalidity.

"Stále více zájemců o životní pojištění hledá řešení maximálně šité na míru konkrétní životní situaci. Nastavení individuálního konce pojistného rizika pro klienta znamená především možnost získat během rizikového období vyšší pojistnou částku při udržení nízkého pojistného,“ říká Petr Procházka, ředitel úseku řízení produktůPojišťovny České spořitelny."

V rámci pojištění velmi vážných onemocnění individuální konec nyní sjednává 17 % a v případě pojištění plné invalidity 18 % klientů pojišťovny. Pojišťovna České spořitelny do budoucna očekává, že podíl takto sjednaných pojištění i nadále poroste.

Individuálně zvolený věk musí být při uzavření nižší než 65 let a minimální doba trvání pojištění pro rizika smrti a velmi vážných onemocnění jeden rok, u invalidity alespoň tři roky. Pojistnou částku lze v případě velmi vážných onemocnění a plné invalidity zvolit od 10 000 Kč až do 4 milionů korun. V případě pojištění smrti maximum není omezeno. Při pojištění dvojice osob může každý z pojištěných volit jinou výši pojistné částky a jinou dobu trvání rizika. Minimální běžně placené měsíční pojistné činí v případě FLEXI životního pojištění 300 korun.

Příklad: pojištění  smrti:

35letý muž/žena si sjednají rizikové pojištění pro případ smrti s pojistnou částkou jeden milion Kč.

  • doba trvání pojištění do 65 let za 559 / 265 Kč měsíčně
  • doba trvání pojištění do 50 let* (smlouva uzavřena do 65 let) za 211 / 102 Kč měsíčně

Příklad: pojištění nemoci:

35letý muž/žena si sjednají rizikové pojištění velmi vážných onemocnění s pojistnou částkou jeden milion Kč.

  • doba trvání pojištění do 65 let za 2 350 / 1 602 Kč měsíčně
  • doba trvání pojištění do 50 let* (smlouva uzavřena do 65 let) za 852 / 737 Kč měsíčně
 

Dožitím se konce zkrácené doby trvání dochází k automatické změně částky na základní minimální výši 10 000. Kč.

Pojišťovna ČS, 8.9.2009, Pojišťovna České spořitelny

Zdroj: 
PČS