finanční poradce: Ing. Josef Styblík, +420 605 374 844, Váš rádce v oblasti financí

Nové životní pojištění FORTE: mimořádně užitečná skládanka

ČSOB Pojišťovna - Vývoj nasvědčuje tomu, že v době krize lidé myslí víc na zadní kolečka a hledají způsob, jak se finančně zajistit. A je to právě životní pojištění, které pro ně představuje jistotu. Dokládá to porovnání s vývojem HDP – v době poklesu ekonomiky je tempo růstu životního pojištění větší a naopak.

Pohled na smlouvy životního pojištění ale ukazuje, že necelých 9000 Kč průměrného ročního pojistného u běžně placených smluv je z pohledu funkce životního pojištění naprosto nedostatečná částka. To je skutečnost, o které se na webu oPojištění.cz píše doslova od rána do večera. Více než tři čtvrtiny lidí se sjednaným životním pojištěním platí měsíčně méně než 1000 Kč.

Pojistná částka by měla činit minimálně dvou až pětinásobek roční mzdy. Při měsíčním výdělku 25 000 korun by tedy pojistná částka měla představovat přibližně 600 000 až 1 500 000 korun.

Není bez zajímavosti, že možnosti odpočtu zaplaceného pojistného od základu daně z příjmu využívá jen 54 % pojistníků. Častěji jde o lidi ve věku 30 až 54 let a s vyšším vzděláním. Na setkání s novináři to uvedl Vladimír Šimeček, ředitel odboru řízení produktů životního pojištění ČSOB Pojišťovny.

Byl to právě velmi důkladný výzkum ČSOB Pojišťovny na téma, jak si lidé představují životní pojištění, který vedl k vytvoření zcela nového produktu.

„Zjistili jsme, že pro lidi je produkt většinou nepřehledný (říkají si: nějak jsem pojištěný a k tomu si něco naspořím...). Ale skutečně dobrý produkt by měl být jednoduchý, měl by obsahovat dobrou rizikovou složku, takže v jedné smlouvě by bylo možné pojistit celou rodinu. Kromě rizikové složky by měl mít i složku spořicí,“

uvedl Vladimír Šimeček.

Pokračování příběhu je jasné: světlo světa tak spatřilo nové životní pojištění FORTE.

Ušité na míru každému členu rodiny

Pojištění FORTE je běžně placené životní pojištění, které umožňuje jednou pojistnou smlouvou pojistit na vysoké pojistné částky dva dospělé a až pět dětí, každý člen rodiny si přitom může pojistit rizika přesně podle svých konkrétních potřeb.

FORTE samozřejmě pamatuje na možnost úmrtí v rodině, ale zajišťuje finanční ochranu také v případě diagnózy některé z 25 vážných chorob, při úrazu, pracovní neschopnosti, pobytu v nemocnici a dalších nenadálých životních událostech.

Kromě této finanční ochrany lze pojištění FORTE využít také k pravidelnému spoření. Své peníze mohou klienti investovat prostřednictvím pěti investičních podílových fondů bez garance zhodnocení, ale s perspektivou vysoce nadprůměrného výnosu, ti opatrnější si pak mohou vybrat Garantovaný fond se zaručeným zhodnocením 2,4 procenta ročně, k němuž jsou navíc připisovány podíly na zisku ČSOB Pojišťovny.

„Svou koncepcí se FORTE řadí mezi nejzajímavější produkty svého druhu na domácím trhu. Nejenže zajišťuje maximální finanční ochranu celé rodiny před všemi myslitelnými životními riziky, ale představuje i výhodnou možnost pravidelného ukládání a zhodnocování finančních prostředků. Je přitom jednoduché na sjednání, poplatkově vysoce transparentní a zároveň velmi flexibilní – rozsah pojistné ochrany a způsob investování lze kdykoli měnit,“

shrnul přednosti nového pojištění Vladimír Šimeček.

Charakteristiky a přednosti životního pojištění FORTE

1) Kvalitní zajištění celé rodiny

 • Zajištění dvou dospělých a až pěti dětí před všemi životními riziky
 • Výplata dvojnásobku sjednané pojistné částky při smrti následkem úrazu při dopravní nehodě
 • Pojistné plnění za úrazy s trvalými následky až 10 milionů Kč
 • Zajištění pro případ diagnózy některé z 25 vážných chorob
 • Denní dávky až 4000 Kč v případě úrazu či pracovní neschopnosti
 • Při pobytu v nemocnici výplata denní dávky už od prvního dne

2) Flexibilita

 • Pojištění ušité „na míru” každého člena rodiny, lze je kdykoli přizpůsobit aktuálním životním potřebám

3) Výhodné spoření s nadprůměrným zhodnocením

 • Pravidelně lze ukládat i menší částky, od 300 Kč měsíčně
 • Klienti si sami určují, jak budou jejich peníze zhodnocovány, mohou zvolit negarantované, ale potenciálně vyšší zhodnocení v investičních fondech, nebo jistotu garantovaného výnosu
 • S naspořenými prostředky lze disponovat už během pojistné doby

4) Transparentnost

 • Klienti vždy přesně ví, za co platí – kolik je stojí pojistná ochrana a kolik peněz si spoří

5) Nízká cena

 • Cenou pojistné ochrany i výší poplatků se FORTE řadí mezi nejlevnější životní pojištění na trhu

6) Jednoduché sjednání

 • Jednoduchý zdravotní dotazník a jednoduchý formulář pro pojištění celé rodiny.

7) Daňové výhody

 • Možnost odpisovat zaplacené pojistné ze základu daně z příjmů.

8) Pohodlí

 • Pomocí internetové aplikace mohou klienti zjišťovat stav svého pojištění a měnit investiční strategii

V závislosti na tom, jak se rodina rozrůstá, lze snadno pojišťovat další děti, včetně „výměny“ dospělých pojištěných osob (to je pro případ možných rozchodů a rozvodů). O trvání a tedy i o ukončení pojistné smlouvy rozhoduje hlavní pojištěný. Pouze jeho nelze v průběhu pojištění „vyměnit“.

Také poplatková struktura je standardní a přehledná – měsíčně přijde platba pojistného za všechny účastníky na 35 korun, 5 Kč k tomu je standardní transakční poplatek.

Zdroj: 
oPojisteni.cz