finanční poradce: Ing. Josef Styblík, +420 605 374 844, Váš rádce v oblasti financí

INSIA nabízí exkluzivní produkt pro pojištění soukromých uměleckých sbírek

Makléřská společnost INSIA nabízí svým klientům nové allriskové pojištění INSIA ART, díky kterému mohou soukromí sběratelé klidně usínat s vědomím, že je jejich vzácná sbírka v bezpečí.
Tento produkt je na českém trhu unikátní a INSIA jej zatím nabízí pouze prostřednictvím svých poradců. Ti tak mohou klientům nabídnout nástroj, jak ochránit cenné exponáty v soukromých sbírkách. Vlastní-li klient starožitnosti, případně cenné věci s uměleckou nebo historickou hodnotou, je pojištění sbírky stejně zásadní, jako trezor, kterým díla sběratel chrání.
INSIA ART je specializované pojištění uměleckých předmětů typu „allrisk“. Nejširší možný rozsah krytí zahrnuje živelní škody, odcizení, vandalismus, ale také náhodné poškození, zničení pádem a poškození při přepravě.
Při sjednávání pojištění není potřeba znaleckých posudků. Hodnotu a výši uměleckého předmětu si může určit každý majitel sám. Součástí produktu je navíc ochrana zvýšení hodnoty, která kryje navýšení ceny díla během roku. Produkt je velmi komplexní a kryje i další případné eventuality jako zničení mimo místo pojištění a to třeba na chatě na výstavě, při restaurování a dokonce i odcizení ze zaparkovaného vozidla.
Pokud je klient vášnivým sběratelem, který se často účastní aukcí a doplňuje svou sbírku, je pro něj INSIA ART vhodným pomocníkem, protože obsahuje automatické připojištění nově pořízených předmětů.
I toto pojištění má však své výluky a nevztahuje se na šperky, mince, známky a historické zbraně.

Příklad pojištěné sbírky
Při pojištění sbírky o 21 fotografiích v celkové hodnotě 18,5 milionů korun, pojistné dosáhlo hodnoty 74 000 Kč, která může být rozložena na čtvrtletní splátky. Spoluúčast by byla 25 000 Kč.

Zdroj: 
INSIA